Sola saippua Kehäkukka

7 (sis. ALV)

Suomalainen käsintehty lisäaineeton ja tuoksuton luonnonsaippua jossa on kotimaista kehäkukkaa. Saippua tuoksuyliherkille ja psoriaatikoille.

Varastossa

Turvallinen Suomalainen verkkokauppa

  • Oikein-merkki Visma Pay maksupalvelu
  • Oikein-merkki Matkahuollon toimitus
  • Oikein-merkki Toimitukset Hyvinkään varastosta
Tuotetunnus (SKU): Sola Saippua Kehäkukka Osastot: , Avainsanat tuotteelle , ,

Kehäkukat ovat vaatimattomia kukkia, vaikka aurinko asuu niiden sisällä. Täällä ylhäällä pohjoisessa kultainen aurinko paistaa koko kesän ja talvella aurinko virkistää sielua näyttäessään kasvonsa myrskyn jälkeen. Etelä-Siperiassa sijaitsevan Tuvan tasavallan kansan uskomuksissa aurinko on nainen, sillä aurinko on aina lähistöllä, ihan kuin äiti.

Kehäkukan terälehtiä on uutettu puhtaaseen rypsiöljyyn ja käytetty tähän saippuaan. Kehäkukan kukat ovat ihoa rauhoittavia ja myös syötäviä, mutta en söisi tätä saippuaa päivittäisen kehäkukka-annoksen saamiseksi!